Adliyede 80 milyon liralık vurgun: Salça ve yaprak savunması

İstanbul’da şebeke kurup 80 milyon liralık vurgun yaptığı iddia edilen Bakırköy Adalet Sarayı’nda görevli zabıt katibi Süleyman D. hakkında hazırlanan iddianamedeki detaylar ortaya çıktı. Süleyman D.’nin daha önce Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “nitelikli dolandırıcılık” suçundan yargılandığı bu nedenle de açığa alındığı tespit edildi. Hazırlanan iddianamede şüphelinin çevresindekilere yaşadığı lüks hayatı memleketi Tokat’tan yaprak ve salça getirip satması sayesinde olduğunu söylediği de yer aldı. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamenin ayrıntılarına ulaşıldı.

İddianamede 13 dolandırıcılık eylemi anlatılırken örgüt lideri Süleyman D.’nin şikayetçi Levent Sırataş’a, Bakırköy Adliyesi’nde adli personel olması nedeniyle zaman içinde mahkemelerde dosyası olan birçok iş insanı ile tanıştığını, bu insanlara yatırımlarında kullanmaları için çevresindeki tanıdıklarından para temin ettiğini, karşılığında ise komisyon aldığını, para verenlerin ise kar payı olarak para kazandığını söylediği ifade edildi.

SALÇA VE YAPRAK SATARAK MİLYONER OLMUŞ

Süleyman D.’nin mağdurları, adliyede çalıştığı için çevresinin geniş olduğunu söylediği, bu sayede bazı işler yaptığını, bu işlerin bazılarından Instagram hesabından video paylaşarak reklam geliri elde ettiğini, memleketi olan Tokat’tan ise yaprak, salça getirip sattığını, memur olmasına rağmen yaşadığı lüks hayatın bu sayede olduğunu söyleyerek inandırdığı belirtildi.

İddianamede, Süleyman D.’nin insanların yatırım amaçlı kendisine ve kendisinin telkinleri sonucu etrafındaki bazı kişilere para verdiği aktarıldı. Süleyman D. daha öncesinde Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan yargılandığı da ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x